Kaip atpažinti depresiją? Depresijos testas

Sakoma, kad depresija yra XXI – o amžiaus pagreitėjusio gyvenimo būdo, perdėto vartojimo ir nugaros atgręžimo tradicijoms, pasekmė. Apie ją vis daugiau girdime, vis daugiau skaitome. Kaskart gaudami naujos informacijos dažnai susipainiojame tarp kasdien jaučiamų simptomų ir depresiją išduoti turinčių ženklų. Todėl kviečiame atlikti greitą ir patikimą testą depresijai nustatyti.

Svarbiausiai nepasiduokite ilgiems svarstymams. Kaip įmanoma greičiau atsakykite į teiginius TAIP arba NE. Daugiausiai pasirinkimų duos tiesioginį atsakymą į klausimą, t.y. ar man depresija?

Depresijai būdinga triada susideda iš liguistai prislėgtos nuotaikos ir nuolat jaučiamo nerimo. Negatyvi psichologinė būsena yra svarbiausia depresijos išdavikė.

 1. Ar atmintyje peržiūrėjus paskutinių kelių savaičių savo gyvenimo įrašą pastebite nuolat išgyventą stresą ir niūrią nuotaiką?
 2. Ar kolegų arba artimųjų rate jaučiate mažesnį pasitikėjimą savimi, negu juo spinduliuoja aplinkiniai?
 3. Ar turite savo pomėgių? Ar yra sritis apie kurią galėtumėte pasakoti valandų valandas?
 4. Ar domitės planetos aktualijomis, istorija, menu, arba apie Jūsų aplinkoje vykstančius įvykius?
 5. Pastaruoju metu jaučiate, kad darosi vis sunkiau susikaupti.
 6. Ar Jums lengva priimti sprendimus? Galima vertinti ne tik svarbius gyvenimo kokybei didelę įtaką darančius sprendimus, tačiau ir paprastus ar rutina tapusius pasirinkimus, tarkim, ką valgyti pusryčiams ar kaip praleisti savaitgalį?

Santykių su žmonėmis barometras labai svarbus, ypač įtariant depresiją.

 1. Ar jaučiatės mylimi ir mylintys?
 2. Ar esate populiarūs kolegų, draugų ir artimų tarpe?
 3. Kaip vertinate save supančią aplinką? Vertinkite nesileisdami į kraštutinumus. Juk nebūtina krautis lagamino kelionei į egzotiškus kraštus, kad pajustum kasdieninės ramybės teikiamą gaivulį.
 4. Ar kasdien pastebite kokią nors Jums nuotaiką praskaidrinusią smulkmeną/detalę/žmogų?
 5. Ar randate kiekvieną dieną laiko ir žmogų su kuriuo Jums gera pasišnekučiuoti prie kavos puodelio?
 6. Ar abejojate, kad turite penkis žmones, kurie bet kuriuo paros metu, ir bet kokiai situacijai susiklosčius, atskubėtų į pagalbą?

Nemaža dalis žmonių, kurie išgyvena depresiją, jaučia vienokius arba kitokius fizinius simptomus.

 1. Ar jaučiate nemigą? Ar sunkiai užmiegate, o dieną jaučiatės pavargę?
 2. Ar jaučiate sumažėjusį sumažėjusį apetitą?
 3. Ar jaučiate emocinio valgymo priepuolius?
 4. Ar jaučiate migrenos požymius? Galbūt svaigsta galva, neaiškios kilmės skausmai širdies plote?
 5. Ar jaučiate sumažėjusį seksualinį potraukį?

Jeigu surinkote daugiau nei tris TAIP vertindami psichologinę ir fizinę būseną ir tris NE analizuodami santykius su aplinkiniais, greičiausiai išgyvenate depresiją. Tačiau, skirtingai, nei bandoma įteigti, ši būsena nėra susirgimas, kurį galima išgydyti vaistais. 

Negera žinia ta, kad su šia būsena sudėtinga kovoti vienam. Dar blogesnė žinia, kad apleidžiama depresija gali atnešti chronines ligas ir tapti viso gyvenimo kryžiumi. Tačiau geroji naujiena ta, kad depresija – nėra nuosprendis ir norėdami išeiti iš šios būsenos Jūs turite tiesiog pasibelsti į profesionalaus bioenergetiko duris.


Tema: Depresija
« »