Depresijos tipai: nuo niūrios nuotaikos iki klinikinio sutrikimo

Depresija jau tapo klišine sąvoka, kuria apibūdinamas ir liūdesys, ir fizinės kančios, ir nepatikę reiškiniai… Iš tiesų nors žmogaus fizinė ir emocinė būklė priklauso nuo atsparumo išorinėms jėgoms, pastarosios nėra vieninteliai dirgikliai. Todėl klijuoti depresijos etiketes galime tik atsižvelgdami į esminius pusiausvyros sutrikimus sukeliančius veiksnius, t.y. baimes, geopatogenines zonas, sunkias mintis.

Į depresiją panaši būsena

Keista, bet neretai į depresiją panašią būseną mums užkoduoja dar tėvai, seneliai ir artimiausia vaikystėje supusi aplinka. Nuo mažens buvome gąsdinti būtomis ir nebūtomis baimėmis. Tai kas nors ateis pasiimti jeigu neisime miegoti, tai Dievulis užsirūstins ir nubaus, tai nesimokydami tik riebią „dvoikę” užsitarnausime… O kur dar gyvenimo prasmė tapti dievo palaimintu kankiniu ir klausyti tėvų, kad Kalėdų senis dovaną atneštų, o ne anglies gabaliuką… Atvirai džiaugtis irgi buvo kažkaip nepadoru (dar kaimynai pamatys, kažin ką pagalvos).

Toks auklėjimo metodas varžęs vaikystėje niekur nedingsta visą likusį gyvenimą. Jau susiformavusios asmenybės nemoka pačios sėkmingai ir kūrybingai išspręsti iškilusių užduočių. Bioenergetiko darbas diagnozuoti baimes ir jas pašalinti. Taip išlaisvinti žmogų nuo suvaržymų ta , kad jis galėtų džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Chroniški skausmai

Antras depresijos tipas susijęs su fiziniais negalavimais, t.y. migrena, ligos, galvos skausmas ir svaigimas, kūno skausmai. Mokslininkai patvirtino geopatogeninių zonų neigiamą įtaką žmogui. Geopatogeninės zonos arba dar Eriko Hartmano, Kari ar Michaelio Vitmano (angl. Witmano) vadinami energiniai tinklai siurbia iš žmogaus energiją, lyg sausa kempinė gertų vandenį. 

Miegodami virš šių zonų jaučiamės lyg sirgtumėme, tačiau negalime įvardinti kas yra negerai, net neįvardijame simptomų. Dažnai, gydytojai negali diagnozuoti susirgimo arba nustačius ligą niekaip negali jos išgydyti. Atrodo lyg visiems būtų surištos rankos. Pradedame lakstyti pas būrėjus, kai tuo tarpu reikia bioenergetiko pagalbos. Būtina kaip įmanoma greičiau surasti geopatogenines zonas ir jas neutralizuoti.

Sunkios mintys

Trečias depresijos tipas yra pats sudėtingiausias, tačiau darantis labai didelį poveikį. Ar teko kada nors auginti gėles? Greičiausiai pastebėjote, kad tos gėlės, kurios kiekvienu pumpurėliu džiaugiatės, lyg vaikas netveria džiaugsmu laukdamas Kalėdų senio, žydi ilgai ir gražiai. Tuo tarpu, ta draugės ar kolegės gėlytė, kurią teko pareiga palaistyti draugės atostogų metu, gali per kelias dienas nuvysti (ypač jeigu pavydime savo kolegei). Lygiai tas pats su maistu. Turbūt nekartą teko virtuvėje suktis pavargus po visų dienos darbų, suirzusiai. Tuomet rezultatas tikrai džiugino namiškius mažiau, nei su entuziazmu ir energija paruošta vakarienė. Panašiai mintys veikia žmogų.

Kokią įtaką darome sau nuolat kartodami, kad kažko nemokame, negalime arba esame kažkuo ne tokie kokie turėtume būti? Sunkios, destruktyvios, mūsų ar aplinkinių mintys mūsų adresatu trukdo gyventi laimingai. Tai galima ištaisyti ir kerų, prakeikimų, pavydo ar juodosios magijos poveikį neutralizuoti.

Nėra amžiaus ribos

Stebėtinai dažnai tenka išgirsti klausimą apie depresiją jaučiančių žmonių amžiaus ribas. Deja, tokios nėra. Net naujagimiai ar kūdikiai gali būti paveikti neigiamo aplinkinių minčių srauto. Tuomet jie nuolat verkia, yra irzlūs ir neramūs.


Tema: Depresija
« »