Depresijos simptomai

Keturi depresiją išduodantys simptomai, kuriuos turi žinoti kiekvienas Depresijos simptomai gali būti sunkiai atpažįstami. Jų daug, tačiau nei vienas nesignalizuoja vienintelės diagnozės. Juolab tai būsena apie kurią pradėta kalbėti ne taip jau seniai. Todėl ją išduodantys požymiai vis dar lieka apipinti įvairiais stereotipais. Susipažinkite – keturi depresijos požymiai:

  1. fiziniai negalavimai,
  2. pasikeitusi psichologinė būsena,
  3. sudėtingi santykiai su aplinkiniais
  4. pasikeitusi gyvenimo kokybė

Pirmas depresijos požymis – fiziniai negalavimai

Dažniausiai depresija įvardijama kaip psichologinė liga, o ne būsena. Todėl ir pamirštami fiziniai šią būklę išduodantys simptomai. Veltui, nes tokioje būsenoje gyvenantys žmonės skundžiasi įvairiais galvos skausmais, sutrikusiu virškinimu. Šie simptomai tęsiasi nuolat, kol tampa chroninėmis, prislėgtą nuotaiką lydinčiomis, ligomis. Daugiau nei pusė (t.y. 65 proc.) pacientų skundžiasi fiziniais negalavimais, tokiais kaip nemiga arba atvirkščiai, pernelyg didelis mieguistumas. Dėl abiejų šių priežasčių žmogaus nuolatiniu palydovu tampa nuovargis, galvos svaigimas, pykinimas. Vienas iš dažniausių depresiją išduodančių požymių yra pakitęs apetitas ir svoris. Kartais žmogus dėl jaučiamo nerimo negali valgyti, išgyvenant itin stiprius pojūčius, net ir gerti skysčių. Neretai ši būsena iššaukia iki tol pasislėpusį monstriuką, kuris dar vadinamas emociniu valgymu ar besaikiu piktnaudžiavimu alkoholiu.

Antras depresijos požymis – pasikeitusi psichologinė būsena

Antras depresijos simptomas yra pasikeitusi psichologinė būsena. Ši grupė apima tokius požymius kaip nuolatinį nerimą, neužtikrintumą, polinkį į savižudybę. Nemažai mokslinių tyrimų atlikta apie depresiją išduodantį žmogaus nesidomėjimą aplinkoje vykstančiais įvykiais. Teigiama, kad depresiją jaučiantis asmuo dažnai atsuka nugarą iki tol puoselėtiems pomėgiams. Daugelis tokių žmonių pripažįsta, kad jiems sunkiau atlikti net kasdienius darbus, sudėtinga ilgiau išlaikyti sukoncentruotą dėmesį. Tai beveik tiek pat varginanti būsena, kaip ir negebėjimas priimti net pačių primityviausių sprendimų arba nesiorientavimas aplinkoje.

Trečias depresijos požymis – sudėtingi santykiai su aplinkiniais

Agresija, šalinimasis aplinkinių – keli pagrindinių požymių, kurie turi įtakos į neigiamą pusę pasikeitusiems santykiams su aplinkiniais. Sakoma, kad depresiją galima įtarti jeigu apima pojūtis lyg vienatvė vargina, tačiau ir minia baugina. Iš tiesų su depresiją išgyvenančiu žmogumi sudėtinga bendrauti ir jam sunku kalbėti su kitais. Neretai toks žmogus to nejausdamas gali užsiminti apie savižudybę arba pats būti agresyviau nusiteikęs aplinkinių atžvilgiu. Praktiškai visuomet depresijos apimti žmonės vengia lytinio kontakto.

Ketvirtas depresijos požymis – pasikeitusi gyvenimo kokybė

Natūralu, kad išgyvenant visus jau išvardintus simptomus (arba dalį jų) pilnaverčiu gyvenimu džiaugtis neįmanoma. Norint susigrąžinti gyvenimą reikia daug pastangų, nes depresija nenukrenta iš dangaus ir nedingsta kažkur tualete. Todėl jeigu per apatiją ir prislėgtą nuotaiką yra prarandamas gyvenimas, nutrūksta ilgai kurti ryšiai su draugais, verslo partneriais ar kolegomis, o nei rytoj nei kitą savaitę trečiadienį nesišviečia nieko pozityvaus ir naujo, reikia ieškoti pagalbos. Tai simptomai, kurie išduoda ne tik slogią būseną, tačiau gali signalizuoti ir ją lydinčius fizinius susirgimus.


Tema: Depresija
« »