Depresijos gydymas: nuo šaltų palatos sienų iki uždarų jogos kabinetų arba Kaip galima depresiją išsigydyti pačiam?

Kad ir kokią nuomonę turėtumėme savigydos klausimu, jeigu nežaidžiame su medikamentais, ji yra geresnis pasirinkimas nei sėdėti rankas sudėjus ir laukti kol depresija iš lėto sugriaus mūsų gyvenimą. Juolab, depresijos būseną įveikti galima pačiais įvairiausiais būdais, prieinamais kiekvienam.

Meditacija

Meditacija ir kitos dvasinės praktikos – sveikintinas pasirinkimas ne tik bandant išeiti iš depresinės būsenos, bet ir siekiant užkirsti joms kelią. Meditacija arba kartais dar tam tikros maldos forma įvardijama praktika reikalauja specifinių žinių. Tam, kad meditacija būtų sėkminga reikia įdėti nemažai pastangų, skaityti daug profesinės literatūros. Verta pripažinti, kad lietuvių kalba jos nėra tiek daug kiek norėtųsi. Tad gali tekti sugaišti nemažai laiko informacijai surinkti.

Kita vertus, be specialisto pagalbos tam tikrą meditacijos tašką pasiekti teks paaukoti irgi ne kelias, o kartais kelioliką valandų. Tačiau tai veiksmingas kovos su depresija būdas, kuris šalina ne pasekmes, o vidinius barjerus, valo neigiamas programas.

Pomėgiai

Kas antrame straipsnyje apie depresiją skatinama atrasti naujus pomėgius ir taip patirti gyvenimo džiaugsmą. Panašu, kad šių paistalų autoriai nelabai susigaudo kokios yra depresinės būsenos priežastys ir kokia tai juoda bedugnė, įtraukianti į save visą žmogaus energiją, pozityvias mintis, domėjimąsi aplinka ir norą lakstyti ratais ieškant naujų hobių. Vis dėlto, išeiti pasivaikščioti gryname ore arba prisiversti paimti įdomią knygą į rankas yra puiki mintis. Bioenergetika gali padėti išeiti iš depresinės būsenos, bet tik tam žmogui, kuris to nori. Tai yra žmonės, kurie pasiruošė įveikti visus vidinius barjerus ir pradėti džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Taigi, iš depresinės būsenos Jūs turite pradėti išeidinėti patys, o pomėgiai ir hobiai yra pirmas žingsnis laimės link.

Stacionari slauga

Medikai neretai depresija sergančiam žmogui pataria gydytis stacionariai. Ką tai reiškia? Tai reiškia beveik mėnuo išbrauktas iš gyvenimo. Tos ilgos savaitės ligoninėje nepraskrieja be vaistų. Medikamentų žala organizmui jau įrodyta mokslininkų (plačiau čia.: http://bedepresijos.lt/depresijos-gydymas-medikamentais-ar-tai-veikia/).

Prabangesnėse ligoninėse rasite psichoterapeutą, pas kurį galėsite lankytis griežtai grafike nustatytu laiku. Galėsite mėgautis šviesos terapija. Taip pat skirti daug laiko apmąstymams. Jeigu tokios atostogos tenkina, viskas puiku. Tačiau kuo tai susiję su depresijos priežasčių šalinimu?

Deja pasaulis nėra linkęs pats savaime pasikeisti ar problemos išsispręsti tik todėl, kad vienas asmuo mėnesį laiko buvo nuo jo užsidaręs. Tačiau šviesos terapiją galite susikurti ir namuose, įsimontuodami fototerapijai naudojamus specialius didelio intensyvumo šviestuvus.

Pakeistas mitybos planas

Sureguliuota mityba yra svarbiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Organizmui nepaprastą įtaką daro vandens balansas arba vartojami tinkami produktai. Tiesa, dažnai galvojame, kad jeigu valgome tuos produktus, kuriems neturime alergijos, jie mums tinkami, o jeigu dar pasižiūrime dietologų rekomendacijas, tai toli pažengėme sveiko gyvenimo būdo srityje. Tačiau organizmas gali netoleruoti mums tokių įprastų produktų apie kuriuos net nesusimąstytume.

Norėdami tinkamai pasirinkti produktus stebėkite savo organizmą. Jeigu dvejojate pasikonsultuokite su specialistu (plačiau čia: http://bedepresijos.lt/penki-nemokami- kovos-su-depresija- budai/#more-289).


Tema: Depresija
« »